Anasayfa  |   İletişim  | EN
Edebiyat Fakültesi
YÖK ATLAS
Türk Dili ve Edebiyatı % 100 Burslu
Türk Dili ve Edebiyatı % 50 Burslu
Türk Dili ve Edebiyatı % 25 Burslu
Tarih % 100 Burslu
Tarih % 50 Burslu
Tarih % 25 Burslu
Psikoloji % 100 Burslu
Psikoloji % 50 Burslu
Psikoloji % 25 Burslu
Psikoloji
Bilim Tarihi (Tam Burslu)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sempozyumu
Duyuru Arşivi
Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sempozyumu

İslam medeniyetinde geliştirilen bilgi ve teknolojinin dünya bilim tarihine katkıları hususunda derinlikli çalışmalar yaparak geriye önemli bir ilmî miras bırakan Prof. Dr. Fuat Sezgin, “Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sempozyumu”nda anılacak.

İslam kültür ve medeniyetinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak ve onu yeni nesillere en doğru şekilde aktarmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle 2019 yılı “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” olarak ilan edilmişti. 30 Haziran 2018’de aramızdan ayrılan Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hatırasını yaşatmak ve ortaya koyduğu paha biçilemez mirasın gelecek nesiller için güçlü bir ilham kaynağı olmasına katkıda bulunmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı ve İstanbul Üniversitesi ortaklığında 13-15 Haziran 2019 tarihlerinde İstanbul’da “Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sempozyumu” düzenlenecek.

Süreklilik arz etmesi planlanan sempozyumun ilkinde genel olarak; İslam bilim tarihi yazıcılığı ve Fuat Sezgin’in katkıları, İslam medeniyetinde geliştirilen bilimsel âletler ve teknoloji ürünleri, İslam bilimlerinin eğitimi ve kurumsal yapısı, İslam bilimlerinin farklı medeniyetlerin bilimsel birikimlerine katkısı, İslam bilimlerinin gelişimindeki siyasî, sosyal, ekonomik, entelektüel ve çevresel faktörler başlıklarında konuşulması planlanıyor.

Tebliğ özeti son gönderim tarihi: 15 Ocak 2019

Kabul edilen tebliğ özetlerinin ilanı: 28 Şubat 2019

Detaylı bilgi ve tebliğ başvurusu için linke tıklayınız. www.fuatsezginsempozyumu.org

Etkinlik Türü : Sempozyum
Yer : İstanbul
Tarih : 13 Haziran 2019
Saat : 11:00  • http://ef.fsm.edu.tr/resimler/upload/Fuat-Sezgin-Afis?-web2018-12-10-04-15-33pm-12018-12-11-09-11-18am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi