Anasayfa  |   İletişim  | EN
Edebiyat Fakültesi
YÖK ATLAS
Türk Dili ve Edebiyatı % 100 Burslu
Türk Dili ve Edebiyatı % 50 Burslu
Türk Dili ve Edebiyatı % 25 Burslu
Tarih % 100 Burslu
Tarih % 50 Burslu
Tarih % 25 Burslu
Psikoloji % 100 Burslu
Psikoloji % 50 Burslu
Psikoloji % 25 Burslu
Psikoloji
Bilim Tarihi (Tam Burslu)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Psikoloji Bölümü ve Beyaz El Derneği Ortak Gönüllülük Projesi
Haber - Etkinlik Arşivi
Psikoloji Bölümü ve Beyaz El Derneği Ortak Gönüllülük Projesi
Psikoloji Bölümü öğretim üyelerimiz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) himayesindeki çocukların bakımlarını üstlenen Beyaz El Derneği ile ortak bir çalışma yürütmeye başladı.
 
Beyaz El Derneği,  SHÇEK’e bağlı çocuk yuvalarının kapatılıp, burada barınan çocukların alandan uzmanlar gözetimindeki kurumlara ait evlere yerleştirilmesi kararı ile 4 farklı evde farklı yaşlardan 19 çocuğun bakımını üstlendi. 
 
Psikoloji Bölümü Beyaz El Derneği yöneticileri ile yapılan görüşmeler sonucu, 13 Mart Çarşamba 2013 günü bu çocukların bakımlarından sorumlu olan kişilerin sorunlarının tartışıldığı bir toplantı düzenlendi.  Karşılıklı bilgi alışverişinin yapıldığı toplantı sonucunda Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Güler Dinçel’in çalışanların çocuklarla ilişkilerinde karşılaştıkları sorunları tartışmak ve onlara bireysel psikolojik destek sağlamak üzere görüşmeler yapmasına karar verildi.
 
Derneğin ihtiyaçları doğrultusunda çocuklarla ilgilenmeyi gönüllü olarak kabul eden psikoloji bölümü öğrencilerinin  “gönüllü abi - abla”  statüsünde projeye dâhil edilmesi kararlaştırıldı. Bu çerçevede psikoloji bölümü öğrencilerine proje hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Gönüllü olan çok sayıda öğrenci çocuklarla ilgilenmek üzere Beyaz El Derneği’ne yönlendirilmektedir.
 Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi