FSMVÜ | Edebiyat Fakültesi
 
Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Edebiyat Fakültesi
YÖK ATLAS
Türk Dili ve Edebiyatı
Türk Dili ve Edebiyatı (Burslu)
Türk Dili ve Edebiyatı (% 50 İndirim)
Tarih
Tarih (Burslu)
Tarih (% 50 İndirim)
Psikoloji
Psikoloji (Burslu)
Psikoloji (% 50 İndirim)
Psikoloji (% 25 İndirim)
Bilim Tarihi (Burslu)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
Edebiyat Fakültesi Hakkında

Değerli öğrencilerimiz;

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, ülkemizin ve dünyanın seçkin üniversitelerinde kariyerini tamamlamış, donanım sahibi, yetkin bir akademik kadroyla, gerekli teknik donanımın kullanıldığı bilimsel ortamlarda hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Uzun bir tarihî geçmişin, köklü bir kültür ve medeniyet birikiminin ifade imkânlarına sahip olan Türk dili, sanatı ve düşüncesi; toplum- sal ve kişisel çerçeveli yaşanmışlıklar; olaylar, olgular ve şahsiyetler Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nin temel çalışma alanını oluşturmaktadır. Bilimsel yöntemleri kullanarak tüm bu verilerin tarihî, edebî, sosyolojik ve psikolojik bağlamlarının ortaya konulması fakültemizin ana hedefidir. Bunu yaparken hem Doğu'ya hem de Batı'ya bakmak; öz değerlerimizin insanlık mirasının neresinde durduğunu anlamaya çalışmak; bunun için Batı ve Doğu dil ve kültürlerine ait birikimlerle birlikte ilerleyen karşılaştırmalı bir yaklaşım bilincini sürekli uyanık tutmak ilkelerimizdendir.

Eğitim-öğretimimiz Bologna kriterlerine uyumludur ve Erasmus beyannamemiz bulunmaktadır. Ayrıca fakültemizin bölümleri arasında öğrencilerimiz için çift anadal ve yandal imkânları da mevcuttur.

Prof. Dr. Zekeriya KURŞUN 

Edebiyat Fakültesi Dekanı  • http://ef.fsm.edu.tr/resimler/upload/290920141040162959567_22015-04-01-04-59-21am2020-02-05-10-47-54am2021-01-29-10-54-17am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi