FSMVÜ | Edebiyat Fakültesi
 
Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Edebiyat Fakültesi
YÖK ATLAS
Türk Dili ve Edebiyatı
Türk Dili ve Edebiyatı (Burslu)
Türk Dili ve Edebiyatı (% 50 İndirim)
Tarih
Tarih (Burslu)
Tarih (% 50 İndirim)
Psikoloji
Psikoloji (Burslu)
Psikoloji (% 50 İndirim)
Psikoloji (% 25 İndirim)
Bilim Tarihi (Burslu)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Millî Mücadeleye Yerel Bakışlar Sempozyumu
Millî Mücadeleye Yerel Bakışlar Sempozyumu

Türkiye Bilimler Akademisi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi iş birliği ile tertip ettiği “Millî Mücadeleye Yerel Bakışlar Sempozyumu” 22-24 Ekim 2021 tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecektir.

Sempozyum, Millî Mücadele’nin Yüzüncü Yılı kapsamında TÜBA ve FSMVÜ iş birliği ile yürütülen Millî Mücadele’nin Yerel Tarihleri Projesi neticesinde yayınlanması planlanan dizinin hazırlanması sürecinin ikinci aşamasıdır. 7-8 Haziran 2021 tarihlerine İstanbul’da gerçekleştirilen Millî Mücadeleye Yerel Bakışlar Çalıştayı’nda söz konusu dizi yayın için bir yol haritası çıkarılmış ve yayın ilkeleri tespit edilmiştir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek Millî Mücadeleye Yerel Bakışlar Sempozyumu’nun amacı ise yüzüncü yılını idrak etmekte olduğumuz Millî Mücadele’nin yerel tarihleri ile ilgili mevcut birikimi değerlendirmek ve Millî Mücadele’nin çevreden merkeze bir tarihinin TÜBA himayesinde olabildiğince çok sesli ve katılımcı bir anlayışla yazılmasına katkı verebilecek tarihçi akademisyenler ve yerel tarihçileri bir araya getirmektir. Sempozyumda Millî Mücadele alanında 40 akademisyen ve araştırmacının sunum ve değerlendirmeleri yer alacaktır.

SEMPOZYUM PROGRAM KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ

Etkinlik Türü : Sempozyum
Yer : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Panorama 25 Aralık Müzesi
Tarih : 22 Ekim 2021
Saat : 10.00


Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi